PARMAK İZİ KİLİTLERİ SİZE NASIL ZAMAN VE PARADAN TASARRUF SAĞLAYABİLİR?


10 yıl önceye kadar hiç anahtar kullanmadan bir kapının kilidini açabileceğiniz fikri bir bilim kurgu filminden çıkmış gibi görünebilirdi. Fakat şimdi günlük hayatımızın bir parçası haline geliyor. 

Biyometrik tarama teknolojisindeki ilerlemeler, kimlik doğrulama için parmak izinizi kullanan kilitler dahil olmak üzere piyasaya harika güvenlik teknolojisi getirdi. İki insan aynı parmak izlerine sahip olmadığından, evinize yalnızca sizin erişiminizi sağlamanın en güvenli ve en etkili yollarından biridir. Parmak izi kilitleri, sizin zaman ve para tasarruf etmenizi sağlayabilir; nasıl olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.  


1. Parmak izi kapı kilitlerinin kullanımı çok hızlıdır.


Geleneksel anahtarları kullanmak yavaş bir süreç olabilir. Çünkü önce onları bulmanız ve ardından anahtarlığınızdaki birçok farklı öğe arasından kapının gerçek anahtarını bulmanız gerekir. Ve unutmayalım ki, elleriniz doluysa, anahtarı kilide sokmak için bir dengeleme işlemi yapmanız gerekecek. Akfon parmak izi okuma sistemleri ile yapmanız gereken tek şey, kapıya kadar yürümek tarama pad üzerinde parmağınızı yerleştirin ve kapı bölünmüş ikinci kilidiniz olacaktır. Baştan sona, kapıyı açmak için yaklaşık iki saniye harcayabilir ve parmak izi kilitlerini büyük bir zaman tasarrufu haline getirebilirsiniz.  


2. Parmak izi kilitleri, geleneksel kilitlerden daha güvenlidir.


Daha önce de belirtildiği gibi, parmak izine sahip olan tek kişi sizsiniz, yani parmağınız tuş takımına yerleştirilen parmak değilse, erişim izni verilmeyecektir.  Bir düşünün: Anahtarınız çalınırsa, başka birinin evinize girmek için aynı anahtarı kullanması an meselesidir. Parmak izi kilidiyle, kapınızın "anahtarını" alabilecek tek kişi sizsiniz çünkü sizden başka kimsede parmak iziniz yok! Bu, hırsızlıkları önleyerek size anlatılmamış miktarlarda para ve stresten tasarruf sağlayabilir.  


3. Parmak izi kilit sistemleri, diğer insanlar için de daha sıkı erişim kontrolü sağlar.


Diyelim ki sevdikleriniz için ev anahtarının birkaç kopyasını yaptınız, ancak bu anahtarlardan biri kayboluyor veya çalınıyor. Bu, bir kamyonu sürecek kadar büyük bir güvenlik açığı oluşturabilir.  Fakat bir parmak izi kilidine, erişim yetkisi verdiğiniz diğer kişilerin parmak izlerini taramak ve tanımak için programlayabilirsiniz. böylece yalnızca eve girmesi gereken kişiler girebilir.   


4. Parmak izi okuyucu kilitler uygun maliyetlidir.


Geleneksel kapı kilitleri, düzenli aşınma ve yıpranma nedeniyle zamanla sertleşebilir, gevşeyebilir veya sadece pürüzlü hale gelebilir. Bu da onarımlarda size zaman ve para kaybettirir. Bir parmak izi kilidine yatırım yapmak , uzun vadede çok daha az bakım anlamına gelir. Gördüğünüz gibi, size önemli miktarda zaman ve para kazandırabilecek parmak izi kilitlerine sahip olmanın pek çok faydası vardır. Öyleyse ne bekliyorsunuz? Bu hantal anahtarlardan kurtulun ve parmak izi teknolojisi ile tanışın.  


Sitemizde bulunan parmak izi okuyucu kapı kilit sistemlerine ulaşmak için https://akfon.com/parmak-izi-okuma-sistemleri bağlantısını ziyaret edebilirsiniz.